3. Gün Kemer – Çamyuva

Bu gün tembellik günü. Saat sekiz gibi denize açıldım. Çok fazla yol almayacağım için kendimi zorlamadan kürek çekmeye başladım.
Denizde olduğum süre boyunca kanonun arkasından yalancı balık atıyorum. İki gündür gelen olmadı. Dün akşam Mehmet’in buralarda çok palamut ve kuzu balığı olduğunu söylemesinden dolayı bu gün biraz daha hevesliydim ama sonuç yine sıfır.

image

image

image

Balık olmasa da Kemer’in burnunu geçtikten sonra gördüğüm manzara hepsine değer. İnanılmaz bir manzara karşıladı beni. Yavaş yavaş manzaranın tadını çıkartırken kanolu biri bana yanaştı. Kanodan kanoya bir süre sohbet ettik. İki arkadaş zıpkın için kano ile buraya gelmişler. Diğer arkadaşı suyun altındaymış. Çamyuva’da kalıyorlarmış. Ben de Çamyuva’da kalacağımı söyleyince bana uğrayacağını ve aşure getireceğini söyledi.

image

image

image

image

Onlardan ayrıldıktan sonra ben yoluma devam ettim. İki gündür beklediğim akıntı bu sefer yanımdaydı. Biraz süzüldüm biraz kürek çektim. Yaklaşık 12 gibi Çamyuva’ya geldim. Karaya çıkıp, dün akşamdan nemli kalan malzemelerimi kurutmak için serdim. Biraz kitap okudum. Yazılarımı yazdım. Başta dediğim gibi bu gün tembellik günümdü. Hem tembellik yaptım hem dinlendim.

image

image

image

Akşamüstü Ozan yani kanoda tanıştığım arkadaşım beni ziyarete geldi. Dediği gibi aşure ve bahçelerinden koparttığı meyveleri getirmiş. Bir saat sohbet ettik. Mayıs ayında buna benzer bir kano turuna çıkmak istemiş ama olmamış. Umarım o da gönlüne göre yola çıkar.

image

image

Ozan gittikten sonra hava kararınca ben çadırıma çekildim. Bir an önce sabahın olmasını ve yola çıkmayı istiyorum.

image

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s