Tayland – Türkiye 14-15/11/2014

Dönüş zamanı geldi çattı. Bangkok – Antalya arası en ucuz olan 25 saatlik Moskova aktarmalı uçak biletimi aldım. 1810 tl.

Saat 9 servisine binmek için çantamı sırtlanıp beni alacak olan minibüsü, otelin önünde beklemeye başladım. Havaalanı servisleri 120 baht. Minibüs beni ve birkaç kişiyi alıp hava alanına doğru ilerledi.

otelim
otelim
Tayland polisi
Tayland polisi

Havaalanında hiçbir sıkıntı yaşamadan check-in yaptırdım ve yine bir sıkıntı yaşamadan pasaport kontrolünden geçtim. Dediğim gibi Güney Asya ülkelerinde pasaport kontrolleri çok sıkıntı olmuyor. Polis yüzüne bakıp hemen mührü vuruyor.

Bangkok Havaalanı
Bangkok Havaalanı
Bangkok Havaalanı
Bangkok Havaalanı

Tayland’ı ve Bangkok’u çok sevdim. 15 gün kaldım. Normalde üzülmem gerekir ama vatana dönmenin heyecanı Tayland’dan ayrılmanın hüznünden daha ağır basıyor.  Şu an oldukça heyecanlıyım.

Bangkok
Bangkok

Bangkok – Moskova arası yolculuk 10 saat sürdü. 10 saat uçak yolculuğu gerçekten çok sıkıcı. Moskova’ya geldiğimde akşam saat 8’di (Moskova saati ile). Moskova – Antalya uçağım ise sabah 6:30da. Gezinin son gecesinde havaalanında yatacağım.

IMG_8138
Burma
Bangladeş
Bangladeş
Hindistan
Hindistan
Afganistan
Afganistan

Biraz free shop’da dolandım, biraz tabletle uğraştım, biraz bitap okudum, biraz uyudum derken, uçağın saati geldi ve uçağa bindim. Bundan sonra ayak basacağım ilk yer vatan toprakları olacak.

uçak
uçak
Gün doğumu
Gün doğumu

5 saat yolculuktan sonra saat 10 gibi yağmurdan sırılsıklam olmuş Antalya’ya indim.

IMG_8214
Antalya
Antalya
Antalya

35bin kmlik, 95 günlük yolculuktan sonra Antalya’ya dönünce, gönlüme göre bir gezinin mutluluğu, Türkiye’ye gelmenin huzuru, Gezinin bitmesinin üzüntüsü, Yeni planların heyecanı ile karmaşık duygular içindeydim.

Antalya
Antalya

Şimdilik kısa bir mola. Ömür biter, yol bitmez. Ömrüm yettiğince, yollar gittiğince yeni yerler, yeni yazılar devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s