Rota

Dünya turu 1 Ağustos 2014 yılında Antalya‘dan başlayacak. Aşağıda detayları yazan altı aşamada tamamlayıp Ocak 2015 gibi başladığım yer olan Antalya’ya dönmeyi düşünüyorum. Aşağıdaki rota benim planladığım rota ama evdeki hesap çarşıya uymaz diye bir ata sözünü de hazırlamak isterim. Dünya turunun ana iskeleti bu rota olacak ama oradaki şartlara göre biraz değişiklik hakkı bende saklı…

Turda bir kaç şey dışında herhangi bir sınırlama kısıtlama yok. Bu bir kaç şeyin içinde mümkün olduğunca couchsurfing, hospitaly gibi internet sitelerinden bağlantı kurup yerel evlerde kalma olacak. Tabi ki her ihtimale karşı çantamda bir çadır olacak ve otelde kalacağım ama mümkün oldukça yerel evlerde misafir olmaya çalışacağım. Bir dikkat edeceğim konu ise uçak kullanmamak. adadan adaya küçük uçaklar dışında hiç bir şekilde uçak kullanmayacağım. Tren, gemi, araba gibi kara ve deniz taşıtları ile turlamayı düşünüyorum. Tabi otostop çekme ve yürüme de turun vazgeçilmezi olacak.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: Üçüncü bölüm ile ada seyahatlerim başlıyor. Aslında Ada seyahatim ikinci bölümün sonunda başladı ama bu bölümde neredeyse hiç ana karaya adım atmayacağım. Filipinler ile başlayan bölüm Endonezya ile devam edecek.  Burada adalar bir birleri içine girmiş. Hangi ülkenin sınırı nerede başlıyor nerede bitiyor belli değil. O yüzden rotada bol miktarda S çizebilirim. Bunun dışında bu bölge dalış açısından çok güzel yerler var. Yoğun bir tavsiye olursa dalış için rota dışı yerlere uğrayabilirim.

3

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s