Kano Turu Yazıları 4

Yolculuğumuzun şu ana kadarki en ıssız kumsalı olan Suluada’nın karşısındaki kumsaldan saat 5 gibi yola çıktık. İlk hedefimiz olan Gelidonya fenerinin önünden geçerken saat 10’a gelmişti. Feneri dönüp Finike, Kumluca ve Mavikent kumsalını karşımıza aldığımızda rüzgar arkamızdan 3 knot ile esmeye başladı. Saat 12 gibi Mavikent kumsalına vardığımızda dalgalar biraz büyüdü. Öğleden sonra fırtına koptu.

image
Suluada karşısında kamp kurduğumuz kumsal
image
Suluada
image
Sabahın erken saatleri
image
Gelidonya Feneri

Ertesi gün sabah erkenden kalkıp yola koyulduk. O gün öğleden sonra daha büyük bir fırtına bizi bekliyordu. Uzun kumsal boyunca ilerleyip Finike limanının yanındaki kafelerden birinin yanına çadırımızı kurduk. Çadırı kurduktan bir kaç saat sonra fırtına başladı.

image
Mavikent
image
Mavikent plajı

Finike’de bir kaç gün boyunca devam eden fırtınadan kaçmak için sabah 6-7 gibi yola çıkmamız gerekiyordu. Finike’den Demre’ye gitmek için sabah erkenden kalktık. O sabah bizi uğurlamaya Berati abi geldi. Hazırlık aşamalarımızı ve yolcuğun başlangıcını fotoğrafladı. Finike’den Demre’ye araç yoluna paralel ilerledik. En son burnu döndükten sonra Demre sahili karşımıza çıktı. Demre’de piknikçiler için yapılmış köşklerden birine yerleştik. Çadırımızı da çimlerin üzerine kurduk. Çadır kurduğumuz en güzel yerlerden biriydi. Sağımızda solumuzda mangal pişirinlerden göz hakkımızı da aldık. Akşam hava kararmasıyla çadıra girdik.

image
Finike Limanı
image
Demre
image
Finike – Demre arası
image
Kırlangıç adası
image
Demre

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s