Uzungöl/Trabzon 12-08-2014

21 saatlik bir yolculuk ile Trabzon’a vardıktan sonra beklemeler ile  3 saatte Uzungöl yaylasına geldim.  Uzungöl, Trabzon’un doğusunda yaklaşık 90 km uzaklığında yemyeşil bir yayla.

IMG_7737
Uzungöl

Uzungöl’ü eskiden beri hep merak etmişimdir.  Merak ettiğim kadar varmış.  Buranın doğası mükemmel.  Bambaşka bir dünya gibi. Doğası dışında başka bir ilgimi çeken konu da buradaki Araplar. Burası küçük Arabistan olmuş. O kadar çok kara çarşaflı kadın ve beyaz fistanlı erkek var ki insan kendini Arabistan’da hissediyor. Tabelalardaki Arapça yazıları da unutmamak lazım.

IMG_7719
Uzungöl
IMG_7722
Uzungöl

Uzungöl’e geldiğimde hava çok sisliydi. Sisle beraber çok ince yağmur vardı ve bütün gece devam etti. İlk olarak göl çevresi yürüyüşü, fotoğraf çekimi yaptım ve bir yandan da çadır kurabileceğim yerlere baktım. Tam göl manzarasının karşısında bir yer buldum. Yanımda küçük bir büfe gibi bir şey var. Sahipleri de çok sevimli Uzungöllü karı koca iki ihtiyar. Sonradan yanıma, İstanbul’dan gelen dört genç çadır kurdular. Gece on ikiye kadar sohbet ettik.

IMG_7728
Otopark
IMG_7742
dağlar
IMG_7736
Uzungöl

Not: Uzungöl’e, Trabzon’un diğer yaylasına olduğu gibi her saatte bir, kırk beş dakikada bir minibüs kalkıyor. Minibüsler otogardan değil yaklaşık 1 kmlik bir mesafeden kalkıyor.

Uzungöl/Trabzon 12-08-2014” üzerine 2 yorum

  1. tablo gibi bir yer…manzara süper…sen uzun kolluları giydiğine göre oldukça serin:)

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s