Asya ve Uzakdoğu Turu

Uzungöl/Trabzon 12-08-2014

21 saatlik bir yolculuk ile Trabzon’a vardıktan sonra beklemeler ile  3 saatte Uzungöl yaylasına geldim.  Uzungöl, Trabzon’un doğusunda yaklaşık 90 km uzaklığında yemyeşil bir yayla.

IMG_7737

Uzungöl

Uzungöl’ü eskiden beri hep merak etmişimdir.  Merak ettiğim kadar varmış.  Buranın doğası mükemmel.  Bambaşka bir dünya gibi. Doğası dışında başka bir ilgimi çeken konu da buradaki Araplar. Burası küçük Arabistan olmuş. O kadar çok kara çarşaflı kadın ve beyaz fistanlı erkek var ki insan kendini Arabistan’da hissediyor. Tabelalardaki Arapça yazıları da unutmamak lazım.

IMG_7719

Uzungöl

IMG_7722

Uzungöl

Uzungöl’e geldiğimde hava çok sisliydi. Sisle beraber çok ince yağmur vardı ve bütün gece devam etti. İlk olarak göl çevresi yürüyüşü, fotoğraf çekimi yaptım ve bir yandan da çadır kurabileceğim yerlere baktım. Tam göl manzarasının karşısında bir yer buldum. Yanımda küçük bir büfe gibi bir şey var. Sahipleri de çok sevimli Uzungöllü karı koca iki ihtiyar. Sonradan yanıma, İstanbul’dan gelen dört genç çadır kurdular. Gece on ikiye kadar sohbet ettik.

IMG_7728

Otopark

IMG_7742

dağlar

IMG_7736

Uzungöl

Not: Uzungöl’e, Trabzon’un diğer yaylasına olduğu gibi her saatte bir, kırk beş dakikada bir minibüs kalkıyor. Minibüsler otogardan değil yaklaşık 1 kmlik bir mesafeden kalkıyor.

2 replies »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s