Kano Turu Yazıları 7

Patara plajının doğusunda bir gece kaldıktan sonra sabah erkenden yola çıktık. Hava biraz rüzgarlı olsa da yanımızda uçsuz bucaksız plaj olduğu için içimiz rahattı. Patara plajının ortasından Eşen çayı akıyor. Çayın doğusu Antalya’ya, batısı Muğla’ya bağlı. Böylelikle Antalya’yı arkamızda bırakıp Muğla’ya geçmiş olduk. 15kmlik yolculukla Patara plajının en batısına geldik. Oradaki Özlen Çayından karaya çıktık. Çıktığımız yerde Patara Green Park Campinge yerleştik.

image

image

image

Bir günlük rüzgarın bekledikten sonra ertesi gün yola çıkmaya karar verdik. Buruna yaklaşınca dalgaların boyu 3 metreyi buldu. O dalgaları görünce hiç zorlamadan geri döndük. Kamp alanına tekrar yerleştik.

image

image

image

image

Patara şimdiye kadar kaldığımız en uzun yer oldu. Akdeniz’in geneline hakim olan fırtınalı hava yüzünden bir türlü yol alamadık. Boş zamanları Özlen çayı gezileri ve Camping’in sorumlusu Komutan lakaplı Ayhan abi ile sohbet ederek geçirdik. Bunun dışında burası likya yolunun en güzel noktalarından biri o yüzden bir sürü yürüyüşçü burada mola vermek için duruyor. Gelen bütün yürüyüşçülerle sohbet ediyoruz. Şu an rahatımız çok iyi ama gözümüz denizde ilk fırsatta yola çıkmak için can atıyoruz.

image

image

image

image

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s