6. Gün Çamyuva + 2

Bu gün çok azmettim. Saat 5’te kalkıp denize baktığımda rüzgarın biraz dinmiş olduğunu görünce kanım kaynadı. Tamamdı bu gün yola çıkacaktım. Hemen toparlanmaya başladım. Saat 6 buçuk gibi bütün eşyaları kanoya yükledim. Rüzgarın biraz daha sakinleşmesini bekledim. Saat 8 gibi rüzgar biraz daha azaldı ve kendimi denize bıraktım.

image

Denize girdiğimde her şey çok güzeldi. Akıntı ve rüzgar beni tam istediğim yere doğru götürüyordu. Çok fazla kürek çekmeme gerek kalmadan yavaş bir seyir halindeydim. Hatta yelkenimi bile açtım. daha sonra rüzgar çok olmadığı için yelkeni kapattım.

image

Tekirova’ya geçmek için önümdeki burnu aşmam gerekiyordu. Bunun için rotayı hafif açıktan çizdim. Dalgalar gitgide büyümeye başladı. Yıllardır yamaç paraşütü, kayak ve scuba yaparım, bu onlardan aldığım zevkten çok değişik bir şey. İlerlerken dalga beni bir anda yükseltiyor sonra aşağı bırakıyor. Bir aşağı bir yukarı inanılmaz bir zevk.
Rüzgar bir anda sertleşti ve zevk iki katına çıktı. Her şey güzel gidiyordu ta ki sağımdan bana yaklaşan ucu köpük köpük olan dev bir dalgayı görene kadar. Gözlerim fal taşı gibi açık, dalgayı izlerken dalga geldi, geldi, beni kaldırdı. En üst noktasına çıkamadan kanoyu baştan aşağı su içinde bıraktı. O anda sırılsıklam son sürat kıyıya doğru yanaştım. Bir otelin plajına çıktım.

image

image

Hiç biri yetmezmiş gibi kanoyu kumda yaklaşık bir 600metre kamp kuracağım yere doğru çektim. Bu gün çok azmetmiştim ama sadece 2km yol aldım. Bakalım yarın ola hayrola

image

image

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s