Filipinler – Malezya 24/10/2014

Her güzel şey gibi Boracay’ın da benim için sonu geldi. Umarım hayatım da bir daha buraya gelebilirim. Daha uzun da kalabilirdim fakat önümde daha çok yer var. Ziyaretin kısası makbuldür. Kendimi yeni yerlerin keşfine hazırladım.

Boracay iskelesi
Boracay iskelesi
Boracay iskelesi
Boracay iskelesi

Boracay’da, uçağa binene kadar her yere para saçtım. Hostelden Boracay iskelesine giderken tricycle ücreti 100 pezo, Boracay iskelede adayı terk etme parası 100pezo, feribot bileti 25pezo, Caticlan iskelesinden havaalanına tricycle ücreti 50pezo, valizim için havayollarına ağırlık parası 700 pezo, Caticlan havaalanını kullanma parası 200 pezo derken sonunda uçağa bindim. Filipinler’de sorma ver paralarını çoğu yerde görmek mümkün.

Feribot
Feribot
IMG_4677
Caticlan Havaalanı

Bir saat yolculuk boyunca çok güzel adalar gördüm. Çoğunda bembeyaz plajları belli oluyor. Bunların çoğuna ulaşım yok. Bir yat olacaktı ki seç beğen git.

Birbirnden güzel Filipin adaları
Birbirnden güzel Filipin adaları
Ada
Ada

Manila’ya 11 gibi vardım. Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçağım saat 18:30da. Bu arada Japonya’da check-in sırasında aceleyle 26sına Manila – Jakarta bileti almıştım. Sonra uzun uzun düşündüm. En sonunda Endonezya’ya gitmeme kararı verdim. Bileti iptal ettirdim. 207tl’ye Kuala Lumpur bileti buldum hemen aldım. Kendimi o tarafa bu kadar ucuza atayım sonra ne yapacağıma orada karar veririm diye düşünüyorum.

Manila
Manila
Manila
Manila

Bol bol havaalanı beklemesi sonunda çantamı Kuala Lumpur uçağına verdim. Tam gümrükten çıkacağım bir de 550 pezo ülkeden çıkış parası çıktı. Ödememekten başka çarem olmadığından ödedim ve uçak kapısına gittim. Koca Filipinler’de Türk görmedim. Uçağın kapsında bir karı koca, iki arkadaş bir tane de genç bir çocuk tam 5 tane Türk ile karşılaştım. Tabi son anda bu kadar Türk’ün buluşmasına onlar da şaşırdı. Biraz sohbet edip uçağa bindik.

Manila havaavalnı
Manila havaavalnı

Yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra merhaba Malezya. Uçaktan çıktım, gümrükten geçtim derken ilk defa bu kadar rahat sınır geçişi yaşadığım gün oldu. Ne Filipinler’de çıkışta, ne Malezya’da girişte hiç bir sorun yaşamadım. Hatta sınır polisleri yüzüme bile bakmadı. Özellikle Malezya girişinde hiç bir form doldurmadım. Mührü hemen bastı soktu içeriye.

Havaalanından çıktığımda akşam saat 11 olmuştu. Yapacak bir şeyim yok. 74 Ringgit verdim bir taksiye atladım. (1Tl =1,5Ringgit) Havaalanı şehre 50km uzaklıkta. Baya bildiğimiz bir saat şehirlerarası yolculuk yaptık. Trafik burada da tersten akıyor.12:30 da otele geldim. Bir yolculuk günün daha sonuna sorunsuz bir şekilde gelmiş olmasının huzuru ile yattım.

Kuala Lumpur Havaalanı
Kuala Lumpur Havaalanı

İlk izlenim olarak Malezya inanınmaz, temiz güzel ve güvenli bir yere benziyor. Bakalım yaşayıp göreceğim.

Filipinler – Malezya 24/10/2014” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s